Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ahşap, Ağaç Ev

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ahşap, Ağaç Ev

Ahşap, Ağaç Ev kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

Ahşap ev inşaatları hakkında bilmeniz gereken 10 gerçek

Ahşap bir evde yaşamak, başka herhangi bir konut türüne göre uyum sağlaması zor bir deneyimdir. Ahşap yapılar rahatlamanın ve mutlu ve sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmanın en iyi yoludur. Ahşap evler sessiz bir yaşam sunar ve gürültü ve kirlilikten uzak bir sığınaktır.

Ahşap evler daha iyi fiziksel ve zihinsel sağlığa yol açan doğal ortamlarda inşa edilir. Ahşabın kendisi zaten insanlar için faydalı olan çeşitli özelliklere sahiptir. Bu makale bunlardan birkaçını listeliyor.

Doğal yalıtım

Ahşap doğal bir yalıtkandır. Bu ise ahşap bir evde yaşayan insanların dış iklim koşullarının etkilerinden korunduğu anlamına gelir. Kışın çok soğuk olmasına rağmen ahşap evin iç sıcaklığı sabit kalır. Sıcaklıktaki ani düşüşler, ahşap binaların iç kısımlarının sıcaklığını etkilemez. Bunun tersine, beton yapıların iç sıcaklığı, değişen hava koşullarıyla hemen dalgalanır. Ahşap bir evde yaşayan insanlar, sabit sıcaklığa sahip bir ortamda yaşadıkları için daha iyi fiziksel ve zihinsel sağlığa sahiptir. Bunlar da ahşap evi yaşamak için rahat ve huzurlu bir yer haline getirir.

Termal faydalar

Ahşap sıcaklık değişimlerinden etkilenmez. Sıcaklıktaki bir artış veya azalma, diğer malzemeleri - beton, çimento ve metalleri önemli ölçüde etkiler. Bina yapımında yaygın olarak kullanılan bu malzemelerin çoğu, sıcaklıklar yükseldikçe genleşir ve yapısal uyumlarını etkileyerek hasara yol açar. Ahşap ise yoğun sıcaklığa maruz kaldığında bile etkilenmez. Sıcaklık düşükse ahşaba önemli bir etkisi yoktur. Ahşap ayrıca yapının sağlamlığının korunmasına da yardımcı olur. Dolayısıyla, ahşap kabinler bu nedenle daha uzun bir ömre sahiptir ve ısı değişiklikleri nedeniyle daha az hasara maruz kalırlar.

Akustik faydalar

Birçok müzik aleti tahtadan yapılmıştır. Bu, ahşabın akustik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Ahşap duvarlı salonlarda müzik konserlerinin yapılmasının nedeni de budur. Ahşap sesi emer, bu da daha az gürültü ve yankıya neden olur. Ahşap evler de aynı özelliklere sahiptir. İç mekânlar daha az gürültülüdür, bu nedenle ahşap binalar huzurlu ve sessiz bir ortam sağlar. Müzik aletlerini çalmayı seviyorsanız, ahşabın en iyi özelliği gürültüyü absorbe etme yeteneğidir, bu da ahşap evin huzurlu ve güzel ortamla birlikte mükemmel bir yaşam cennetini yaratacağı anlamına gelir.

Enerji verimliliği

Ahşap evler yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Doğal yalıtım özelliklerinden dolayı ahşap yapılar, daha az sayıda sıcaklık kontrol cihazının kullanılmasını gerektirir. Kış aylarında daha sıcak iç mekânlar sunarlar ve yaz aylarında ise iç sıcaklık hoş bir şekilde serindir. Ahşap dolayısıyla ısıtıcı, kazan veya klima gibi yüksek enerji yoğunluğuna sahip ekipmanlara olan bağımlılığı azaltır.

Elektriğe dayanıklı

Ahşap, ahşap evleri diğer bina türlerine göre daha güvenli bir alternatif haline getiren doğal bir yalıtıcıdır. Kısa devre nedeniyle çok küçük bir yangın olasılığı vardır. Ahşap, elektriğe karşı direnci ile sizi koruyarak daha güvenli bir yaşam sağlar.

Estetik

Ahşap, diğer tüm yapı türlerinden daha estetiktir. Ahşabın doğal şekilleri ve yapısı sayesinde ahşap doğal olarak daha güzeldir. Dolayısıyla ahşap binalar görsel olarak çekici ve estetiktir. Ahşap evler yüksek estetik yapıları sayesinde rahatlık, huzur ve güven hissi sağlar. Daha fazla iyileştirme için çeşitli ahşap mobilyalar ve süslemeler de kullanılabilir.

Çevre dostu

Daha düşük enerji tüketimi nedeniyle, ahşap evler düşük karbon emisyonuna sahiptir. Bu tür binalar çevre dostudur. Karbon ayak izlerinden ve çevre üzerindeki etkisinden endişe duyanlar evleri için ahşabı seçerler. Ahşap yapılar, yapımında kullanılan malzeme cinsi gereği çevrenin temiz ve güvenli tutulmasına da yardımcı olur. Ahşap bir evin bu özellikleri, içinde yaşayanların fiziksel ve ruhsal sağlığını iyileştirmeye de yardımcı olur.

Doğal ortam

Ahşap evler çoğunlukla yoğun nüfuslu alanların dışına inşa edilir. Genellikle kırsal kesimde veya ormanın yakınında bulunurlar. Bu tür ahşap yapılar bu nedenle de doğal konut olur. Doğaya yakınlığı nedeniyle ahşap evler, içinde yaşayan insanların sağlığı için faydalıdır. Bu tür binalar kentsel alanlardan gelen kirlilik ve gürültüden korunur ve bu da onları yaşamak için ideal bir yer haline getirir. Ayrıca ahşap evlerde yaşamanın birçok sağlık faydası da vardır. Ormanlar harika bir temiz hava ve bol oksijen kaynağıdır.
Daha küçük ahşap evler hafif ahşaptan yapılır. Bu nedenle, montaj ve nakliye için daha az masraflıdırlar ve aynı zamanda maliyetler açısından da avantajlıdırlar.

Prefabrik ahşap evlerin artıları ve eksileri

Ahşap evlerin inşası

Yeni bir ev satın almak birçok mali zorluğu beraberinde getirir. Her evin fiyatı birçok faktöre ve bulunduğu yere de bağlıdır. Bu nedenle, ev fiyatları zamanla önemli ölçüde yükselebilir. Yeni bir ev satın alma ve ekonomideki gerileme ile ilişkili tüm değişkenler nedeniyle, insanlar her zaman maliyetlerinin çoğunu düşürmenin en iyi yollarını ararlar. Neyse ki, teknolojik yenilikler sayesinde, bu hedefe ulaşmanın çeşitli yolları var.
Seçeneklerden biri prefabrik evlerdir. Ancak, bu kararı vermeden önce, artıları ve eksileri öğrenmeniz gerekir.

Artıları

Geleneksel evlerden daha ucuzdur. Prefabrik ahşap evlerin yapımı ile ilgili çeşitli saygın sitelere göre, ev sahipleri bu tür evlerin yapımını finanse etmek için önemli miktarda para biriktirebilirler. Ortalama olarak, yapacakları tasarruf miktarı yaklaşık %10 ila % 20'dir.

Geleneksel bina planlarına kıyasla daha kısa inşaat programları. Bir ev sahibi evini inşa ederken zamandan tasarruf etmek istiyorsa, prefabrik ahşap evler ile geleneksel evler arasındaki farkları anlamak önemlidir. Özellikle ahşap evlerin yapımı ile ilgili çalışmalar 2 ila 4 ay kadar daha kısa sürmektedir.

Esnek düzen. Geleneksel yapıların aksine, prefabrik evler iç düzeni tasarlamada daha esnektir. Bunun nedeni, ev sahibinin boyut, tasarım ve genel düzen hakkında farklı seçeneklere sahip olmasıdır.

Finansman. Ahşap yapıların finansmanında geleneksel inşaatın finansmanına göre hiçbir fark yoktur.
Enerji verimliliği için tasarlanmışlardır. Bu tür bir yapının bir diğer büyük avantajı, enerji verimliliği göz önünde bulundurularak tasarlanmasıdır. Ev sahibi, ahşap binanın enerji faturalarını nasıl etkileyeceğini önceden bilir.

Eksileri

Kısıtlamalar. Bu tür bir evi inşa etmenin birçok farklı faydası olsa da, bazı dezavantajları vardır. Bu yüzden insanların araştırmalarını önceden yapmaları önemlidir. Örneğin, en büyük sınırlamalardan biri, sınırlı sayıda iç donanım ve aksesuar seçme olasılığıdır. Kısıtlamaların sayısı, ayrıca ev sahibinin çalıştığı üreticiye de bağlıdır. Ev sahibi bu nedenle inşaatın tamamlanmasının daha da uzamasını ve ertelenmesini bekleyebilir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Ahşap evler birçok ev sahibi için harika bir seçenektir ancak inşa edilmesi normal evlerden daha zor olabilir. Bunun nedeni, parçaların birbirine tam olarak oturması için ahşabın hassas ve dikkatli bir şekilde kesilmesi gerektiğidir. Bir ahşap ev inşaatı hizmetleri alanından aşağıdaki hizmetlerden herhangi birine ihtiyacınız varsa, Wilio kalite uzmanları bulmanıza yardımcı olacaktır: ev parçalarının üretimi ve depolanması, temellerin inşası, mühendislik ağlarının hazırlanması, montaj. Şu tür hizmetleri sunuyoruz: inşaat ruhsatı (mühendislik ağı dahil), bu kategorideki marangozlarımızdan biri tarafından sağlanan finansman hizmeti. Ahşap evlerin fiyatları genellikle hizmet yelpazesine bağlıdır. Bu hizmet türleri hakkında daha fazla bilgi edinin: inşaat ruhsatı, mühendislik ağı, kategorisinde marangozlarımızdan biri tarafından sağlanan finansman hizmeti. Tüm evlerin ahşaptan yapılmadığını ve çevre dostu olması ve uzun süre dayanması nedeniyle bu tür inşaatın birçok faydası olduğunu unutmayın. Ancak evle ilgili başka bir yardıma ihtiyacınız olursa—lütfen bizimle iletişime geçin!