Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ağaç Budama, Kesme

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ağaç Budama, Kesme

Ağaç Budama, Kesme kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Doğru adamı seçmek

Mükemmel adamı seçerken birkaç önemli soruyu düşünmek gerekir. Bu yazıda size adım adım yol göstereceğiz. Peki seçim yapmadan önce ne yapmanız gerekiyor? Daha fazla okuyun.

Bu temel niteliklere sahip olduklarından emin olun

Kiraladığınız her uzmanın en azından aşağıdaki sertifikalara sahip olması gerekir: Motorlu testere bakımı, yerinde hazırlık ve temel çapraz kesim - Küçük ağaçların kesilmesi ve budanması, Halatlı testere kullanılması. Hasan Ali, NPTC sertifikasına sahip deneyimli bir tırmanma ağaç uzmanıdır ve Wilio müşterilerinden mükemmel bir geri bildirim derecesine sahiptir. Bu niteliklerin neden bu kadar önemli olduğunu açıklıyor: “Yüksekte halat ve koşum takımı ile biçen herkesin gerçekten bu sertifikalara sahip olması gerekir. Yasal bir zorunluluk değildir, ancak eğer yoksa, kesinlikle yeterli eğitim almamışlardır. Örneğin, güvenlik açısından oldukça önemli olan havadan kurtarma işlemini nasıl yapacaklarını kesinlikle bilmeyecekler. Ağaçtan çıkarmak itfaiye veya acil servislere bağlı değil. Ayrıca, belirli bir dosyanın Türk güvenlik standartlarına göre çalışıp çalışmadığını sormalı ve en azından ahşap ve ağaçlarla çalışma, tasarım, yıkım ve inşaatla ilgili bazılarını adlandırıp adlandıramayacağını öğrenmelisiniz.

Daha fazla akreditasyon ve üyelik isteyin

Seçimden önce, ahşapla çalışmak için temel sertifikaların ötesine geçen başka niteliklere - ilgili başlık veya ek NPTC sertifikası gibi - sahip olup olmadığını sormak da gerekir. Alternatif olarak, kişilerin Arborist Derneği, Ağaç Bakım Derneği veya Ormancılık Derneği üyesi olup olmadığı da önemlidir. Bununla birlikte, belirli bir kuruluşa üyeliğin, söz konusu uzman için yüksek bir çalışma standardını garanti etmediğini unutmayın. Hasan Ali, ormancılıkta on yıldan fazla deneyime sahip bir uzmandır ve Wilio platformunun kullanıcılarından mükemmel geri bildirimlere sahiptir. Kendisinin açıkladığı gibi, profesyonel bir dernekte "üyeliğin" tam olarak ne anlama geldiğini öğrenmeye değer: "Üyelik teriminin kötüye kullanılabileceğini veya abartılabileceğini anlamalısınız. Örneğin, herkes bir ağaç-tarım derneğine üye olabilir. Üye, yıllık abonelik ödediğiniz ve haber bülteni aldığınız anlamına gelir. Bu, onaylı bir tedarikçi olmanızdan çok farklıdır. Onaylı bir tedarikçi olmak için, Arborist Association'daki değerlendiriciler tarafından belirlenen çok titiz testleri geçmeniz gerekir.

Düşündüğünüz her satıcıdan ayrıntılı bir teklif alın

Herhangi bir uzman size yazılı olarak ücretsiz bir teklif vermekten mutluluk duyacaktır. Bu fiyat teklifi, fiyata neyin dahil olduğunu tam olarak tanımlamalı ve detaylandırmalıdır. Örneğin, işin nihai fiyatı, herhangi bir ekipmanın kiralanmasını, kütük öğütme işlemlerini, vergileri gibi masrafları içerir. Her şeyden önce, teklifinizin atıkların temizlenmesi ve atılmasını da içerdiğinden emin olun. İşe ek olarak, kereste fabrikaları genellikle büyük miktarda kesilmiş malzeme (dallar, ana ağaç gövdesi, yapraklar vb.) üretir ve bu, ev sahibi için atılması zor ve maliyetli olabilir. Bu nedenle, iyi bir tırnak törpüsünün her zaman arkasını temizlemesi gerektiği söylenir. Çok fazla çalışma gerektirmesine rağmen - yaprak üfleyici kullanmak - çok fazla kaşıma - ama bu, talepkar olarak kesinlikle takdir edeceğiniz bir şeydir. Bu yüzden kereste fabrikasına işten sonra ne ölçüde temizlik yapıyorsunuz, bu temizlik sağladığınız fiyat teklifine dahil mi? diye sormak gerekir. Bu nedenle, beklediğiniz standardı en baştan belirlemeniz gerekir.

Ne yapmasını istediğinize dair net ve somut bir fikriniz olduğunda Mehmet'e yardımcı olacaktır. İşgücü maliyeti de birkaç faktöre bağlıdır. Örneğin, belirli bir ağaca yaklaşım stratejisinin ne olduğunu veya ne tür bir ağaç olduğunu öğrenmelisiniz. İğne yapraklı ağaç, yaprak döken ağaçtan çok daha yoğundur. Ayrıca, tüm ağacı mı yoksa bir kısmından mı odun çıkarmak istediğinizi de düşünmelisiniz. Atık atma maliyetlerinin çoğu, atığın ağırlığına bağlıdır. Uzmana sadece bir fotoğraf göstermek yeterli değildir, bu sırada, atık taşıma maliyeti, malzeme dahil fiyatı açıkça tahmin edebileceğiniz bir tur düzenlemeniz gerekir.

En kaliteli işler için - bir uzman işe alın

Örneğin, kırık bir dişi tamir etmeniz gerektiğinde bir pratisyen hekime gitmediğiniz gibi, aynısı ağaçlar için de geçerlidir. Herkes ağaç aşılama gibi profesyonel müdahaleleri yapamaz. İyi bir bahçıvan veya kereste fabrikası, ağacınızda profesyonel prosedürler uygulayabilir, ancak motorlu testere ile çalışırken ağaca tırmanmak için üstü kapatılamaz veya sigortalanamaz veya bir ağaca tırmanmak için eğitilemez. Burada da ağaç uzmanının güvenliği ve uzmanlığı dikkate alınmalıdır.

Bu önemli soruları sorun

Bir şeyle ilgileniyorsanız veya sizin için net değilse, çok fazla soru sormaktan çekinmeyin. Örneğin:

Ağacı törpüleme yöntemi ne olacak?
Ağacın gelecekteki büyümesini nasıl etkilenecek?
İş ne kadar sürer?
Komşuları rahatsız etmeden iş yapmanın bir yolu var mı?
İyi bir törpü uzmanı, tüm bu soruları ayrıntılı olarak yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır ve bir dizi farklı çözüm önerebilir.

Uzmanların kullandığı dili dinleyin

Kulağa kolay gibi gelebilir, ancak farklı sektörlerin kendi argoları, kendi dilleri ve işyerinde kullandıkları terminolojileri vardır. Ağaç uzmanının çalışmasına ek olarak kullandığı terminoloji, uzmanlık seviyesinin yararlı bir göstergesi olabilir.
Ağaç uzmanları budama, taç küçültme, inceltme, taç kaldırma, ölü odun gibi kelimeler kullanılmalıdır - bu daha modern, daha kesin bir terminolojidir ve bahçenizdeki insanların ne yaptıklarını bildiklerini ve çalışmaktan zevk aldıklarını gösterir. Elbette, bu işte son derece iyi olan ve hala modası geçmiş bir dil kullanan birkaç kıdemli profesyonel var. Bir ağaç üzerinde profesyonel müdahalelerle çalışmanın daha modern teknik tanımları, biçimlendirici budama, toprak budama ve gençleştirme gibi ifadeleri içerir. Birisi size çalışmayı bu tür bir ifadeyle açıklarsa, bu ne hakkında konuştuklarını bildiklerinin en umut verici bir işaretidir.

Doğru ekipmanı kullandıklarından emin olun

Wilio ile talep ettiğiniz uzmanın yanında getirdiği ekipmanı ve nasıl kullandığı hakkında bilgi edinin. Örnek: Bir şantiyede çalışan herkes doğru kişisel koruyucu ekipmanı giymelidir. Aynısı ağaç uzmanları için de geçerlidir. Ekipmanlarında genellikle kalkanlı ve işitme korumalı bir kask, motorlu testere botları ve motorlu testere pantolonu bulunmalıdır. Ağaç üzerinde çalışan herkes koşum takımı ve ip kullanmalıdır.

İşi gerçekte kimin yapacağını sorun

Serbest meslek sahibi bir kişi iş yerini incelemeye geldiğinde, işi gerçekten kimin yapacağını sormaktan korkmayın. İşin hangi bölümünün kendi hesabına çalışan kişi tarafından, hangisinin ekibinin diğer üyeleri veya taşeronları tarafından yapılacağını öğreneceksiniz. Genelde en iyi olan şirketler küçüktür. Çünkü büyük bir şirkette, mal sahibi teftiş sahasında çok nadiren bulunur ve daha büyük bir şirket için çalışan erkekler için şirket genellikle asgari bir ödeme yapar, bu yüzden - oldukça anlaşılır bir şekilde - gerçekten iyi bir şey yapmaları için hiçbir teşvik yoktur.Bu nedenle, talep sahibinin düşündüğü herhangi bir kereste fabrikasına "İşi gerçekte kim yapacak?" Diye sorması önemlidir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Mülkünüzde bir ağaç varsa, soru, sonunda kesilmesi gerekip gerekmediği değildir. Geriye kalan tek soru, ne zaman indirilmesi gerektiğidir. Wilio, ağaç kesme ve kesme alanında kaliteli hizmetler sunmaktadır. Gövdenin iç durumuna ilişkin bir değerlendirmenin yanı sıra sökme ve budama için maliyet tahminleri sağlayabiliriz. Bugün bize ulaşın!